המוזיאונים של משרד הביטחון

מערכת אתר משרד הביטחון

​​​​​​​​​​​יחידת המוזיאונים במשרד הביטחון מאגדת ומנהלת 11 מוזיאונים, המהווים יחדיו "מנהרת זמן" למסע מרתק מימי ראשית הציונות, דרך תולדות הכוח המגן העברי בארץ ישראל והקמת צה"ל ועד לימינו, ואל האירועים הביטחוניים שעיצבו את הווייתה של החברה הישראלית. 

המוזיאונים מציעים תצוגות מגוונות ותערוכות חדשות, וניתן למצוא בהם אלפי ממצאים שונים המציגים את ריבוי הפנים של היישוב היהודי שהתפתח בארץ ישראל במאה הקודמת ואת תהליך התעצמותו של צה"ל. כל מוזיאון מקיים בנפרד פעילות המשלבת תיעוד, הנצחה ומגוון פעילויות חינוכיות, ובכל אחד מהם ישנו אולם המתאים לקיום ימי עיון.

מטרת הפעילות של יחידת המוזיאונים הינה להמחיש את מלחמתו של עם ישראל על קיומו העצמאי בארצו, ולהנחיל את מורשת הקרב של כוחות המגן ושל צה"ל לנו ולדורות הבאים.

הנכם מוזמנים לבקר ב-11 המוזיאונים של משרד הביטחון, הפזורים ברחבי הארץ, ולחוות מחדש את ההיסטוריה היהודית והישראלית באמצעות שלל תערוכות וסיפורי גבורה מרתקים.  

ט"ו באב במוזיאונים של משרד הביטחון:

מוזיאון הפלמ"ח: עמותת "דור הפלמ"ח" בשיתוף עם מיזם "מסביב למדורה" תקיים בבית הפלמ"ח בערב ט"ו באב (6 באוגוסט) הקרנה של סרטו של דן וולמן "‏סיפור אהבה ארץ - ישראלי". ‏הסרט מביא את סיפור אהבתם הטרגי של מרגלית (פנינה גרי) ועלי בן-צבי איש הפלמ"ח. לפרטים ורכישת כרטיסים: 052-3878579, palmach.org@gmail.com.

מוזיאון הלח"י: ההצגה "מקודשת", סיפורה של לוחמת חירות ישראל, תעלה ב-6 באוגוסט במוזיאון בשעה 20:30. ההצגה היא הפקה מקורית של תיאטרון האינקובטור עבור מוזיאון לח"י. יש להירשם מראש בטלפונים: 03-6820288, 03-6837582.
 

loading